Supervalu, Wellingtonbridge, Irland

 Viessmanns køleløsninger valgt til renoveret Supervalu-butik

Joseph Wallace har for nyligt taget et stort skridt til at fremtidssikre sit etablerede familiefirma i Wellingtonbridge, Co Wexford. I halvfjerds år har hans firma tilbudt værdi for pengene og fremragende kundeservice, men han havde et stort behov for at forstørre og gennemføre en komplet renovation af sin butik for at kunne tilbyde kunderne et større udvalg af produkter. Som en del af denne store ombygning har Viessmann Refrigeration Systems leveret det meste af køleløsningen til butikken. Herunder nye TectoServe SL1-betjeningsdiske til delikatesseafdelingen, og Joseph Wallace sagde, at teamet er yderst tilfredse med de nye skabe. De giver en bedre belysning af varerne og et større præsentationsområde, og de vil bidrage til at øge omsætningen.

Der har været en meget positiv reaktion fra kundernes side med henblik på alle ændringerne, og det har medført en stigning i omsætningen på 15 % i forhold til året før. 

Joseph Wallace, butiksejer

Vores referencer

Succeshistorier fra vores kunder inden for dagligvarehandlen er anført nedenfor. Klik på linket for at få vist alle referencer. Vis alle referencer